Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

  • 15.04.2024 09:25

Президент США Джо Байден (у центрі) оприлюднює щорічне звернення до нації, праворуч від нього – спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон, Вашингтон, 7 березня 2024 року

Президент США Джо Байден і лідери Конгресу ввечері 14 квітня провели чергову телефонну розмову, присвячену військовій допомозі Україні та Ізраїлю – на тлі масованого удару, який Іран завдав по Ізраїлю в ніч із 13 на 14 квітня. Як ідеться в повідомленні Білого дому, президент заявив про термінову необхідність ухвалення Палатою представників законопроєкту про виділення допомоги Ізраїлю, Україні та Тайваню, раніше схваленого Сенатом.

Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон не виносив цей документ на голосування, оскільки він не влаштовує багатьох республіканців у Конгресі. Вони вимагають, щоб ухвалення законопроєкту було повʼязане з посиленням міграційного законодавства або зі змінами в тексті документа, зокрема, включення можливості надання Україні кредитів, а не прямої допомоги.

Після удару по Ізраїлю, у відбитті якого взяли участь у тому числі засоби ППО США, представники обох партій заявляють про необхідність терміново надати військову допомогу єврейській державі. Найшвидший шлях – ухвалити вже схвалений Сенатом законопроєкт, у якому на допомогу Ізраїлю виділяється близько 14 мільярдів доларів, а Україні понад 60 мільярдів.

У розмові з Байденом брали участь Джонсон, а також лідери республіканців та демократів у Конгресі. Усі учасники зустрічі прямо чи опосередковано закликали Джонсона винести законопроєкт на голосування вже цього тижня.

Спікер Палати представників раніше заявляв, що палата цього тижня обговорить допомогу як Ізраїлю, так і Україні, проте натякав на те, що буде представлений видозмінений варіант законопроєкту. Кілька правих республіканців раніше погрожували, що можуть ініціювати відставку Джонсона, якщо той винесе на голосування версію, яка їх не влаштовує.

Влада України закликає Конгрес якнайшвидше ухвалити законопроєкт про допомогу, вказуючи на термінову необхідність посилити ППО і на те, що без постачання озброєння зі США перевага Росії у вогневій могутності може стати критичною.

Форум