У Польщі заблокували імпорт трьох партій українських бубликів

У Польщі заблокували імпорт трьох партій українських бубликів

  • 10.04.2024 08:30
бублики

Польща заблокувала імпорт трьох партій українських бубликів на понад 5,3 тонн.

Про це повідомила воєводська інспекція якості торгівлі сільськогосподарською та харчовою продукцією (IJHARS) у Ряшеві Підкарпатського воєводства Польщі, передає Укрінформ.

Зазначається, що причиною таке рішення став занизький рівень вологи та жиру в продукції, а також зависокий рівень цукру.

"JHARS в Ряшеві видала розпорядження про заборону реалізації в Польщі трьох партій бубликів (5338 кг), імпортованих з України, через низький вміст вологи та жиру, а також високий вміст цукру. Рішення підлягає негайному виконанню", – повідомили у воєводській інспекції.

Уперше заборона на імпорт пшениці, ячменю, ріпаку та насіння соняшнику з України була введена Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Болгарією 2 травня 2023 року на період до 5 червня, а потім її було продовжено до 15 вересня після серії протестів на кордоні з його блокуванням.

ЄС з 15 вересня скасував цю заборону після того, як Україна пообіцяла вжити заходів щодо посилення контролю за експортом до сусідніх країн і згодом запровадила відповідне ліцензування.

Проте того самого дня Польща, Угорщина і Словаччина ввели односторонні заборони на імпорт українських агротоварів. Окрім пшениці, ріпаку, соняшнику і кукурудзи Польща заборонила ввезення круп і борошна, а Угорщина розширила список до 25 позицій.

Related

Reuters: Чотири країни ЄС домовилися про спільну розробку крилатих ракет великої дальності

Чотири країни ЄС планують спільну розробку крилатих ракет дальністю понад 500 км. Про це повідомляє Reuters. “Фра ...

Зеленський оголосив про створення легіону із українських добровольців в Польщі: хто може долучитися

Український легіон тренуватиметься в Польщі та буде оснащений партнерами, наголосив Володимир Зеленський Україна та ...

У Польщі скасували одну з виплат для українців

Домогосподарства у Польщі, які приймають українців, від 1 липня не зможуть отримувати фінансову допомогу. Також новоп ...

Зеленський звільнив посла України в Польщі

Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення посла України в Польщі Василя Зварича. Про це свідчать в ...

У Польщі зросла кількість людей, які негативно ставляться до біженців з України

У Польщі збільшилася кількість людей, які негативно ставляться до українських біженців. Про це повідомляє Rzeczpospol ...