За добу вартість Tesla впала на 27 мільярдів доларів

  • 03.04.2024 20:03
Читать на русском

За добу вартість Tesla впала на 27 мільярдів доларів

За добу вартість Tesla впала на 27 мільярдів доларів

Найбільший виробник електрокарів Tesla втратив $27 млрд ринкової капіталізації після публікації квартального звіту про фінансову активність. На цьому тлі вартість акцій компанії впала на 5%.

Як повідомляє агентство Reuters, 2 квітня компанія Ілона Маска опублікувала звіт, в якому визнала, що за перші три місяці року вона поставила 386 810 автомобілі, що на 8,5% менше, ніж за попередній період минулого року. Таким чином продажі Tesla скоротилися вперше з 2020 року.

Через те, що квартальні показники значно вибилися з прогнозу аналітиків з Уолл-стріт, які пророкували понад 454 тис. поставлених електрокарів, ринкова вартість Tesla знизилася на $27 млрд. Загалом від початку року акції автовиробника впали на 33% – це другий найгірший показник в індексі S&P 500, що включає 500 акціонерних компаній США з найбільшою капіталізацією.

На цьому тлі на Tesla може чекати подальше сповільнення темпів розвитку. Загалом у першому кварталі 2024 року компанія виробила на 46 тис. автомобілів більше, аніж було продано, що в свою чергу може свідчити про зниження попиту. Це може бути спричинено двома чинниками:

  • відсутність оновлень дизайну електрокарів Tesla;
  • дешевизна автомобілів від конкурентів з Китаю.

Варто зазначити, що суперники Tesla на ринку навпаки звітують про зростання. Наприклад, китайський автовиробник BYD заявив про 300 тис. проданих акумуляторних электромобилів (BEV), що на 13% більше, аніж торік. Також на 80% підскочили продажі електромобілів Ioniq 5 и Ioniq 6 від Hyundai Motor.

На цьому тлі керуючий партнер Deepwater Asset Management Джин Манстер назвав звітний квартал жахливим для Tesla. Він пояснив те, що трапилося високими процентними ставками в США та послабленням ажіотажу довкола електромобілів. Проте експерт залишився оптимістичним щодо довгострокових перспектив компанії.