США та Японія посилять безпекове партнерство із азійськими союзниками для протидії Китаю

США та Японія посилять безпекове партнерство із азійськими союзниками для протидії Китаю

  • 31.03.2024 17:55
сша,японія

США і Японія мають намір зміцнити своє партнерство у сфері безпеки з Великою Британією, Австралією та Філіппінами, аби спільно протистояти зростаючій військовій активності Китаю в регіоні.

Про це Kyodo з посиланням на джерела в японському уряді, передає Укрінформ.

Посилене партнерство у безпековій сфері передусім передбачатиме збільшення кількості спільних військових навчань п’яти країн в Індо-Тихоокеанському регіоні та поглиблення співпраці у розвитку оборонних технологій.

Очікується, що нове партнерство буде узгоджено президентом США Джо Байденом та прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісідою під час майбутнього саміту 10 квітня у Вашингтоні й буде включено до спільної заяви за його результатами.

Японія сподівається на зміцнення зв’язків у сфері безпеки з іншими трьома союзниками США, щоб протистояти зростаючій військовій активності Китаю в регіоні.

Водночас, Токіо остерігається, що швидке зміцнення військового альянсу може спровокувати Китай на ще жорсткіші дії й призведе до ескалації регіональних розбіжностей та нестабільності.

Kyodo зауважує, що в останні роки Британія посилила свою участь в Індо-Тихоокеанському регіоні та планує від 2025 року направити туди авіаносну ударну групу, тож Токіо сподівається отримати її згоду на проведення спільних зі США тристоронніх навчань поблизу Японського моря.

Що стосується Австралії, то під час зустрічі у Вашингтоні лідери США і Японії планують обговорити шляхи покращення сумісності їх військ із австралійськими та поступову передачу оборонних технологій.

У рамках саміту Байдена і Кісіди у Вашингтоні планується їх зустріч із президентом Філіппін Фердинандом Маркосом-молодшим, у ході якої також обговорюватиметься співпраця з безпеки на морі з огляду на останні агресивні дії Китаю проти філіппінських суден у спірних районах Південно-Китайського моря.

Очікується, що лідери трьох держав домовляться про збільшення спільних військових навчань та оборонну допомогу Японії Філіппінам.

Автор: Галина Ялівець

Related

В Китае зоопарк пожизненно запретил 12 туристам посещать панд: что они сделали

Исследовательская база разведения больших панд в городе Чэнду (китайская провинция Сычуань) наложила пожизненный ...

В ISW рассказали о красной линии, которую Байден все еще боится перешагнуть

ISW отмечают, что США все ещё запрещают Украине бить по военным целям в оперативном и глубоком тылу России Администра ...

Україна в пріоритеті: США відкладають постачання Швейцарії ракет до Patriot

Сполучені Штати Америки не зможуть доставити ракети для систем протиповітряної оборони Patriot до Швейцарії в запланов ...

Между Британией и США вспыхнул конфликт из-за вступления Украины в НАТО, - The Telegraph

Власти Великобритании и США находятся в конфликте из-за вступления Украины в НАТО после того, как американские чи ...

F-16, переданные США, будут базироваться в Украине, а не за рубежом, – Салливан

Советник президента США по национальной безопасности Джейк Салливан подчеркнул, что западные истребители F-16, которые ...