Євросоюз запровадить блокуючі мита на агропродукцію з Росії та Білорусі,

Євросоюз запровадить блокуючі мита на агропродукцію з Росії та Білорусі,

  • 28.03.2024 14:24
туск,шмигаль

Європейський Союз запровадить 50% мита на агропродукцію з Росії та Білорусі , що фактично означатиме ембарго на імпорт цієї продукції до ЄС.

Про це заявив глава польського уряду Дональд Туск під час спільного з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем брифінгу у Варшаві, передає Укрінформ.

"У питанні сільського господарства ми зробили рок вперед. Польща ініціювала дипломатичний наступ у справі блокади імпорту російського і білоруського збіжжя і сільськогосподарських продуктів. І ми отримали результат однозначний із запровадженням ембарго. Ми чекаємо на остаточне формальне рішення, але, здається, ми за крок від того, щоб на російські і білоруські сільськогосподарські продукти ЄС запровадив мито у розмірі 50%, що фактично означає здійснення нашої спільної мети – блокування російського і білоруського імпорту до Європи", – сказав Туск.

За його словами, сьогоднішня зустріч показала, що сторони можуть відкрито говорити про проблеми, і немає сили, яка могла б поставити під сумнів дружні відносини між Україною і Польщею, особливо у світлі загрози від спільного ворога.

Туск зазначив, що Київ і Варшава шукають і вже близькі до спільного рішення щодо імпорту і транзиту українського збіжжя, аби воно не загрожувало польському ринку.

Крім того, сторони домовилися у питаннях вантажних автоперевізників, аби уникнути між сторонами нечесної конкуренції.

Глава польського уряду також повідомив, що польські торгово-промислові місії приїдуть до України з візитом, що дасть можливість польським компаніям брати участь у відбудові України після переможного для України завершення війни.

Автор: Галина Ялівець

Related

РосЗМІ вихваляються: всесвітньо відомий бренд знову зареєстрував свої товарні знаки в РФ

Російські ЗМІ повідомляють, що The Coca-Cola Company подала три заявки на реєстрацію в РФ товарних знаків — Coca-Cola, S ...

За перші місяці року Миколаївщина заробила на експорті понад 200 мільйонів доларів

За перший квартал 2024 року Миколаївщина заробила на експорті понад двохсот мільйонів доларів США. Наразі найбільше ...

Буде жест "доброї волі": чи змінилися завдання окупантів з початку наступу на Харківщині

Росіяни намагатимуться об’єднати між собою напрямки Липців та Вовчанська Вже понад місяць, як окупанти відкрили фронт ...

Продавати нафту стане неможливо: яку лазівку Москви ЄС зібрався перекрити остаточно

У ЄС заговорили про санкції проти судноплавного гіганта Росії Європейський Союз пропонує запровадити санкції проти ро ...

ЄС створює програму підтримки інвестицій в Україну на більш як мільярд євро

Євросоюз надає Україні фінансову допомогу в рамках бюджетного Українського фонду на €50 млрд і разом із партнерськи ...