Данія виділила для України 6 мільйонів доларів

  • 08.04.2024 18:42
Read in English

Данія виділила для України 6 мільйонів доларів

Данія виділила для України 6 мільйонів доларів

Данія виділила 40 млн данських крон (близько $6 млн) на відновлення енергетичної системи України після ракетних ударів російських військ.

Про рішення датського уряду на зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенком 8 квітня заявив міністр клімату, енергетики та комунальних послуг Данії Ларс Огорд. Кошти було виділено по лінії Фонду підтримки енергетики України, повідомили в українському Міненерго.

"Ми дякуємо Данії за це лідерство і ваш приклад, який згодом наслідували інші країни. Зараз Фонд – ефективний механізм допомоги енергосектору, через який закуповується обладнання для відновлення і ремонтів. Це посилює стійкість нашої енергосистеми", – прокоментував надання допомоги Галущенку.

Також на зустрічі обговорювалися теми поточних потреб українського енергосектору та заходів щодо забезпечення стабільної роботи української енергосистеми під час наступного опалювального сезону.

"Енергетика використовується як зброя у війні проти України, щоб вимотати українське населення. Зі свого боку ми зробимо все можливе, щоб зробити її забезпечити надійність та стійкість її енергопостачання", – сказав данський міністр.