Вірменію підозрюють у недотриманні санкцій: Експорт до Росії зріс у 6 разів

Вірменію підозрюють у недотриманні санкцій: Експорт до Росії зріс у 6 разів

  • 28.03.2024 16:01
армения

Після введення санкцій проти Росії експорт Вірменії до РФ зріс втричі у 2022 році, а потім подвоївся в період з січня по серпень 2023 року, що стало підставою для звинувачень щодо недотримання країною режиму санкцій Заходу.

Як пише Euractiv, з моменту приєднання Вірменії до Євразійського економічного союзу, очолюваного Москвою, Росія стала найголовнішим торговельним партнером кавказької країни, передає LIGA.net.

Частка РФ в експорті Вірменії після початку повномасштабного вторгнення в Україну зросла ще більше.

Так, у 2023 році на торгівлю з Росією припадало понад 35% зовнішньої торгівлі країни, тоді як частка Євросоюзу становила 13% від загального обсягу.

"Висока залежність вірменської економіки від торгівлі з Росією практично унеможливила приєднання країни до санкцій проти Москви без ризику безпрецедентного економічного спаду", – йдеться в публікації.

Водночас у виданні зазначили, що така ситуація не заважає спробам уряду Вірменії повільно змінювати геополітичну орієнтацію країни в напрямку Заходу.

Навпаки, напруженість між Москвою та Єреваном, зокрема відкрита незгода із загарбницькою війною РФ в Україні, продовжує наростати паралельно зі збільшенням обсягів торгівлі, зазначає видання.

Автор: Галина Ялівець

Related

Про що говорять візити Путіна до КНДР та В’єтнаму: чому потрібно активізуватися Заходу

Процесі переформатування геополітичних центрів впливу продовжується Попри критику США з приводу вторгнення РФ в Украї ...

Вірменія визнала державу Палестина

Вірменія заявила, що прагне міцного примирення між єврейським і палестинським народами. Вірменія визнала Палести ...

Вночі українські дрони атакували 4 російські НПЗ та РЕБ окупантів

Вночі українські захисники безпілотниками атакували 4 російські нафтопереробні заводи та вдарили по радіолокаційних с ...

Кулеба розкрив формат переговорів із Росією під час другого Саміту миру

Дмитро Кулеба припустив участь РФ у другому Саміті миру за форматом "зернової угоди" Київ не прагне прямих контактів ...

Франція підписала контракт на продаж самохідних гаубиць Caesar до Вірменії – The Guardian

Це ще один кроком зі зближення цієї країни з Заходом. Франція підписала контракт щодо продажу самохідних гаубиць ...