Німеччина вирішила не передавати Україні Taurus

  • 28.03.2024 09:25

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вкотре підтвердив свою відмову надати Україні ракети Taurus.

В інтерв’ю Märkische Allgemeine Zeitung він зазначив, що як глава уряду він відчуває відповідальність за питання війни, миру та безпеки в Європі, і це стосується й питання Taurus.

Він підкреслив, що головна мета – запобігти ескалації конфлікту між Московією та НАТО.

Канцлер також заявив, що Німеччина не відправлятиме своїх військових до України. Водночас він наголосив, що Німеччина є одним із найбільших постачальників зброї та боєприпасів для України, і витрати на це становлять понад 28 мільярдів євро. Шольц підкреслив, що Німеччина буде продовжувати підтримувати Україну в цьому напрямку стільки, скільки буде потрібно.

Нагадаймо, що Велика Британія готова допомогти Німеччині, щоб подолати розбіжності та надати Україні далекобійні ракети Taurus. Офіційний Лондон допустив варіант “кільцевого обміну” і запропонував на додаток до німецького озброєння передати Storm Shadow.

Напередодні опозиційний парламентський блок Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціалістичного союзу (ХДС/ХСС) ініціював у Бундестазі нове голосування за резолюцію про надання Україні далекобійних ракет Taurus.

Слід зазначити, що пʼятий Президент Петро Порошенко на полях Конгресу ЄНП у Бухаресті обговорив з лідером однієї з найбільших партій Німеччини “Християнсько-демократичний союз” Фрідріхом Мерцом поставки в Україну далекобійної зброї. Він закликав німецький Бундестаг прискорити рішення про надання Україні систем Taurus, яке гальмується німецьким урядом.

Нагадаймо, минулого місяця в Бундестазі не знайшлося достатньо голосів для ухвалення резолюції, внесеної опозицією, з прямим закликом надати Україні далекобійні ракети Taurus. При цьому Бундестаг підтримав проєкт резолюції з рекомендацією для уряду Німеччини розпочати постачання далекобійних ракет Україні. Водночас тип зброї не уточнюється, ракети Taurus не згадуються.

При цьому канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти передання Україні ракет Taurus через те, що вони можуть долетіти до Москви. За його словами, у разі постачання Україні Taurus його Німеччині довелось би безпосередньо брати участь у запуску ракет.

Однак згодом у Бундестагу підловили Шольца на брехні щодо відмови надавати Україні ракети Taurus. Заява канцлера Німеччини про те, що присутність німецьких військових в Україні є обов’язковою для розгортання там далекобійних ракет Taurus, є неправдивою, – заявив голова європейського комітету у Бундестазі Антон Хофрайтер. Як приклад він розповів, що Південна Корея має в розпорядженні 260 ракет Taurus, але солдатів Бундесверу там немає.