Латвія висилає російського дипломата за «провокаційну комунікацію» посольства РФ

Латвія висилає російського дипломата за «провокаційну комунікацію» посольства РФ

  • 27.03.2024 18:56

Посольство Росії в столиці Латвії Ризі, архівне фото

Міністерство закордонних справ Латвії оголосило персоною нон-грата дипломата російського посольства в Ризі. Він має залишити країну до 10 квітня.

Тимчасового повіреного у справах Росії в Латвії Олега Зикова викликали в середу до латвійського МЗС. Як заявили в дипломатичному відомстві країни, латвійська сторона висловила Зикову «категоричний протест щодо неприйнятної та провокаційної публічної комунікації, що проводиться посольством Росії».

У міністерстві стиль заяв посольства назвали «спрямованим на дискредитацію інститутів державної влади Латвії та розпалювання ненависті в латвійському суспільстві» і визнали таким, що суперечить Віденській конвенції про дипломатичні зносини від 1961 року.

Останні повідомлення на сайті посольства в Ризі містили жорсткі висловлювання щодо латвійської влади та їхньої політики. Наприклад, у повідомленні, присвяченому реакції на напад 22 березня на «Крокус Сіті Хол» у Підмосков’ї стверджується, що «в Ризі добре усвідомлюють, хто стоїть за цією кривавою розправою, та схвалюють терор щодо мирного населення нашої країни».

У новині про поліцейські перевірки документів у латвійських росіян, які прийшли проголосувати на президентських виборах 17 березня, посольство назвало ці заходи «витонченою формою знущання», додавши, що «рівень цинізму і нелюдяності ініціаторів подібних практик зашкалює».

Офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що російське відомство відповість на рішення Латвії щодо висилки дипломата.

Форум