Експерт розповів, чи можливе підняття тарифів на газ через атаки РФ на підземні сховища

Експерт розповів, чи можливе підняття тарифів на газ через атаки РФ на підземні сховища

  • 14.04.2024 14:55

Тарифи на газ.

У четвер, 11 квітня, російсько-окупаційні війська завдали чергового ракетного удару, націливши атаку на два підземні сховища газу (ПСГ) національної компанії-постачальника «Нафтогаз» у Львівській області.

Про те, чи можуть обстріли з боку держави-терориста спровокувати зміну тарифікації «блакитного палива» для побутових споживачів України, пише «НБН», посилаючись на думку експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука, оприлюднену у «Фокусі».

За словами Корольчука, вартість газу для споживачів і ймовірне пошкодження ПСГ не взаємопов’язані між собою, оскільки ключову роль у визначенні тарифікації, тобто підвищувати її чи ні, відіграють винятково наміри «Нафтогазу» в довгостроковій перспективі діяти в існуючих умовах «фінансової достатності, комфорту». Таким чином, саме це стане «визначальним фактором».

Крім того, експерт окремо наголосив: наразі фіксований тариф на газ у 7,96 гривні/кубометр повністю покриває абсолютно всі витрати «Нафтогазу», а в Україні на тлі війни ввели мораторій на підняття вартості «блакитного палива» для населення.

Раніше ми писали про те, що в Міненерго планують підняти тарифи на електрику для населення.