Інститут нацпам’яті вимагає демонтувати Арку дружби народів у Києві

  • 29.03.2024 18:38
Читать на русском

Інститут нацпам’яті вимагає демонтувати Арку дружби народів у Києві

Інститут нацпам’яті вимагає демонтувати Арку дружби народів у Києві

У Інституті національної пам’яті України заявили, що Арка дружби народів, що тепер перейменована на Арку свободи українського народу у Києві, має бути повністю демонтована. Там пояснили це тим, що об’єкт є символом російської імперської політики.

Про це йдеться у висновках експертної комісії УІНП щодо питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики. Як відомо, Арка дружби народів, розташована у Хрещатому парку міста Києва, була споруджена у 1982 році для відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року.

"Розміщена у Хрещатому парку міста Києва Арка дружби народів, що присвячена подіям, пов’язаним із здійсненням російської імперської політики та її глорифікацією (встановлена у 1982 р. із нагоди відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року), належить до символіки російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу", – йдеться в документі.

Комісія також вказала, що навіть після перейменування на "Арку Свободи українського народу" монумент продовжує уособлювати радянські ідеологічні концепції, що становить загрозу національній безпеці України.