«Віннер Партнерс» та ОЗГ у мантіях Господарського суду Запорізької області створили конвеєр із банкрутств

  • 27.03.2024 15:13
Читать на русском

«Віннер Партнерс» та ОЗГ у мантіях Господарського суду Запорізької області створили конвеєр із банкрутств

«Віннер Партнерс» та ОЗГ у мантіях Господарського суду Запорізької області створили конвеєр із банкрутств

Організована злочинна група у складі суддів, адвокатів та арбітражних керуючих у Господарському суді Запорізької області під час повномасштабної війни РФ проти України влаштували бізнес на ухиленні від сплати боргів реальним кредиторам та податків державі.

Уже неодноразово в ЗМІ з’являлася інформація про те, що Запорізькій регіон показує високу статистику щодо підприємств, які стають банкрутами. Але головне — це не безпосередньо підприємства, які з самого початку вели свою діяльність у Запорізької області, а ті, які «переїхали» за короткий час до порушення справи про банкрутство із Київської, Дніпропетровської, Черкаської та інших областей.

Навіщо підприємства до початку процедури банкрутства здійснюють перереєстрацію юридичної адреси та змінюють найменування? Відповідь досить очевидна та проста – для того, щоб уся процедура банкрутства була підконтрольна як з боку боржника, кредитора та арбітражного керуючого, так і з боку суду, оскільки така справа потрапляє саме до «потрібного» судді. Наслідком даної схеми є те, що банкрути ухиляються від сплати боргів реальним кредиторам та податків державі і швидко припиняють діяльність вже непотрібної юридичної особи.

З самого початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, Запорізькій регіон зазнає великого удару. Крім того, частина Запорізької області перебуває в окупації. Однак суддям Господарського суду Запорізької області Юлдашеву Олексію Олексійовичу та Сушко Ларисі Миколаївни така ситуація та норми етики зовсім не заважають здійснювати «зручне» правосуддя разом зі столичними адвокатами та арбітражними керуючими.

Вивчивши даний факт, захотілося детальніше проаналізувати схему роботи та під час такого аналізу встановлено коло осіб, які протягом тривалого часу співпрацюють з суддею Юлдашевим О.О. та Сушко Л.М. – це столичні адвокати, арбітражні керуючі: Литвиненко Сергій Сергійович та Шелест Юлія Вікторівна.

Найцікавішим є той факт, що Литвиненко С.С. та Шелест Ю.В. є співзасновниками новоствореного адвокатського об’єднання «Віннер Партнерс» та обидва мають і адвокатське свідоцтво, і свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого.

За останні три місяці до Сушко та Юлдашева надійшло по дві справи кожному про банкрутство підприємств, які були перереєстровані до відкриття провадження у справі про банкрутство за декілька днів. І, звичайно, у цих 4-х справах арбітражним керуючим виступає Шелест Ю.В. На сьогоднішній день, це компанії: ТОВ Трізан (колишня назва – ТОВ Канела, ЄДРПОУ: 43185147), ТОВ Хеллерштейн (ЄДРПОУ: 44605255), ТОВ Тріадер (колишня назва – ТОВ Молсон, ЄДРПОУ: 43185938), ТОВ Адар Груп (ЄДРПОУ: 44207124).

Користуючись даними з реєстру на прикладі ТОВ «Трізан», яке раніше мало назву ТОВ «Канела», продемонструємо механіку процесу, за якою діє вищезазначена ОЗГ:

Спочатку до компанії вводить новий засновник (учасник), який візьме на себе в майбутньому всі ризики запланованої оборудки.

 qkxiqdxiqdeihrant

  1. Наступним кроком з компанії виводяться всі реальні бенефіціари, як самої компанії, так і оборудки з ухилення від своїх зобов’язань.
  2. Коли в компанії залишається лише підконтрольний засновник, компанія змінює адресу реєстрації на місто Запоріжжя, змінюються директор та назва фірми.
  3. Згодом порушується справа про банкрутство у підконтрольного судді.

  1. Та призначається арбітражний керуючий із числа представників АО «Віннер Партнерс», такий собі win-win схематоз.

Ситуація довкола інших трьох компаній майже ідентична.

Далі цікавіше, в 3-х з 4-х справ кредитором виступає ТОВ «Юридична Майстерня», а в 4-й справі кредитором є ТОВ «Фінансовий Відновник». З відкритих джерел сайту Опендатабот вбачається, що Засновником и Директором цих двох кредиторів є Ющенко Олег Павлович.

Судячи з такої картинки, Олег Павлович здійснює господарську діяльність, надає послуги багатьом контрагентам, але вони не сплачують йому за них, тому він не вирішує спори з контрагентами в досудовому порядку, не звертається до суду з позовними заявами про стягнення заборгованості за договорами, а зразу звертається до суду з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, і цікавіше те, що тільки до Господарського суду Запорізької області.

Ще цікавим фактом є те, що по всім 4-м справам боржники змінювали своє найменування та юридичні адреси перед початком процедури банкрутства, і, звичайно, саме на Запорізький регіон. Таким чином, можна зробити висновок, що кредитори підконтрольні тим самим адвокатам та арбітражним керуючим.

Окрім, тісної та зручної співпраці Шелест Ю.В. з суддями Сушко Л.М. та Юлдашевим О.О., вбачається також тісна співпраця між вказаними суддями та Литвиненком С.С., як адвокатом, так і арбітражним керуючим. Так з 2022 року, суддя Юлдшаев розглянув за участю арбітражного керуючого Литвиненко С.С. щонайменше 15 справ про банкрутство, а суддя Сушко – 5.

Також, проаналізувавши реєстр судових рішень вбачається, що у суддів Юлдашева та Сушко таке «зручне» та контрольоване банкрутство розглядається приблизно за 5-6 місяців.

Тому можемо тільки припустити, скільки може бути таких Замовників, окрім Литвиненко і Шелест, у Юлдашева та Сушко.

Таким чином, у Господарському суді Запорізької області створили дуже цікаву ОЗГ, яка продає послуги зі швидкої ліквідації проблемних підприємств. Однак ця схема не є настільки вже таємною та непомітною, тому правоохоронним та контролюючим органам необхідно звернути увагу на зазначених осіб.

from-ua.org