ЗСУ знищили рідкісну російську машину "судного дня", яку розробили на випадок ядерної атаки

  • 27.03.2024 15:10
Читать на русском

ЗСУ знищили рідкісну російську машину

ЗСУ знищили рідкісну російську машину "судного дня", яку розробили на випадок ядерної атаки

Загалом було виготовлено чотири високозахищені транспортні засоби "Ладога", проте було представлено лише один працездатний екземпляр. Машину випробували під час аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року.

Український FPV-дрон вперше знищив унікальний російський командний автомобіль "Ладога". Про це повідомили у "Telegram"-овому каналі In Factum.

"Наш FPV проводить поразку майже унікального раритетного російського екземпляра — захищений командний автомобіль "Ладога", — йдеться у повідомленні.

Адміністратори каналу наголосили, що ця машина була розроблена для безпечного переміщення вищого кремлівського персоналу на випадок ядерної атаки. Зокрема автомобіль був випробуваний у 1986 році на Чорнобильській АЕС.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко заявив , що українським бійцям вдалося знищити рідкісну машину "судного дня".

"Силам оборони України вдалося знищити першу за весь період повномасштабного вторгнення рідкісну машину "судного дня", призначену для перевезення командування в умовах ядерної війни "Ладога"", — сказав Коваленко.

Машина "Ладога": що відомо

За словами Олександра Коваленка, цей автомобіль було створено у СРСР на базі танка Т-80. Розробкою високозахищеного транспортного засобу займався Кіровський завод у Ленінградській області, зокрема у 1982 році для цього було створено спеціальний конструкторський підрозділ КБ-А.

Автомобіль має герметизоване житлове відділення, протирадіаційний захист, моторно-трансмісійний та фільтровентиляційні установки, комплекс інформаційних, спеціалізованих засобів зв’язку та блок регенерації повітря в населеному відділі.

Екіпаж машини складається з двох осіб, тоді як у передбаченому для перебування людей відділі можуть розміститися чотири особи.

"На машині було встановлено двигун ВМД-1000ТФ або ВМД-1250, відповідно на 1100 або 1250 конячок", — зауважив експерт.

Усього було виготовлено чотири високозахищені транспортні засоби "Ладога", тоді як єдине працездатне було представлено в експозиції виставкового центру "Патріот" у Каменськ-Шахтинському Ростовській області.

"Схоже, саме цей єдиний працездатний екземпляр був нещодавно знищений", — додав Коваленко.