ОТОЧЕННЯ МЕРА ІРПЕНЯ МАРКУШИНА ОТРИМАЛО 525 МЛН З БЮДЖЕТУ НА ПІСЛЯВОЄННУ ВІДБУДОВУ

ОТОЧЕННЯ МЕРА ІРПЕНЯ МАРКУШИНА ОТРИМАЛО 525 МЛН З БЮДЖЕТУ НА ПІСЛЯВОЄННУ ВІДБУДОВУ

  • 19.05.2024 22:57

ТОВ “Будівельна компанія Біг Буд Інвест” та ФОП Росстальний Сергій Валерійович стали головними підрядниками з відбудови постраждалої інфраструктури Ірпеня і після деокупації Київщини отримали понад півмільярда грн з місцевих бюджетів, а також дивним чином отримала ексклюзивні підряди від Уряду Литви. Директором “БК Біг Буд Інвест” був Єгор Ярмолич – кум мера Ірпеня, а після його загадкової смерті керівником стала його дружина – Ангеліна Вовк-Ярмолич.

Зокрема, у 2022-2024 роках “БК Біг Буд Інвест” отримала на відбудову Ірпеня 497 млн грн, зокрема, понад 43 млн грн від Управління освіти і науки Ірпінської міської ради та 255 млн грн з місцевого бюджету, 180 млн грн від Уряду Литви та 19 млн грн від міста Кашкайш (Португалія).

“БК Біг Буд Інвест” за кошти Уряду Литви 159 млн грн здійснила ремонт дитсадка “Радість” (нова назва “Рута”) та за понад 21 млн грн проводить ремонт протирадіаційного укриття дитсадка “Івасик-Телесик” у селі Козиці Ірпінської громади.

2

Засновником товариства “Будівельна компанія Біг Буд Інвест” наразі номінально є Ольга Пінчук, але фактичний її власник – Росстальний Сергій – давній друга мера Ірпеня Олександра Маркушина.

Росстальний Сергій Валерійович був рекомендований мером Ірпеня Уряду Литви для відбудови ірпінського дитсадка “Рута”. Хоча формально Росстальний не є керівником чи власником компанії “БК Біг Буд Інвест”, саме він був представлений мером Ірпеня у переговорах з Урядом Литви, як головний підрядник і був однією з головних осіб на відкритті дитсадка “Рута”, навіть фотографувався з Президентом Литви на цьому заході.

За даними системи “YouControl”, Росстальний Сергій Валерійович також є фізичною особою-підприємцем і неодноразово отримував платежі на свого ФОПа від ТОВ “Будівельна компанія Біг Буд Інвест”. Таким чином, з компанії “БК Біг Буд Інвест” могли виводитися бюджетні кошти.

Крім цього, ФОП Росстальний Сергій Валерійович отримав у 2022 році 11,8 млн грн на післявоєнну відбудову освітніх закладів та будинків Ірпінської громади. Зокрема, на ремонт покрівель СЗОШ №1 по вул. Тургенівська, 17 (6,8 млн грн) та СЗОШ № 17 по вул. Тищенка, 10 (4,5 млн грн); ремонти приватних будинків по вул. Садова, 41 (420 тис грн) та Новооскольська, 57 (850 тис грн); ремонт і заміна вікон НВО “Освіта” по вул. Привокзальна, 5 (522 тис грн).

 

 

3

Також наближені до мера компанії без тендерних процедур додатково отримали понад 16 млн грн від UNICEF (ЮНІСЕФ Україна) на відновлення 1 та 17 шкіл і дитсадка №7 “Бджілка”.

Понад 250 млн грн з отриманих цими підприємцями коштів на відбудову Ірпеня було виділено без проведення тендерних процедур.

Така активна діяльність по відновленню Ірпінської громади не залишилася поза увагою правоохоронців. По ряду підприємств Сергія Росстального та Єгора Ярмолича навіть пройшли обшуки та виїмки. Невдовзі після цих подій Єгора Ярмолича випадково вбив перехожий в Ірпені. Від отриманих травм Ярмолич через кілька днів помер в лікарні.

Чому мер Ірпеня Олександр Маркушин, який нещодавно став фігурантом 7 кримінальних проваджень, зокрема, зарплатний скандал в Ірпені, так активно лобіює компанії свого близького друга Сергія Росстального?

Відповіді на ці питання невдовзі будуть озвучені у журналістському розслідуванні “Я від Маркушина”.

Related

ОТОЧЕННЯ МЕРА ІРПЕНЯ МАРКУШИНА ОТРИМАЛО 525 МЛН З БЮДЖЕТУ НА ПІСЛЯВОЄННУ ВІДБУДОВУ

ТОВ “Будівельна компанія Біг Буд Інвест” та ФОП Росстальний Сергій Валерійович стали головними підрядниками ...