Шольц закликав лідера Китаю тиснути на РФ для припинення «безглуздої» війни. Сі каже, що слід «остудити ситуацію»

  • 16.04.2024 15:07

Переговори Шольца і Сі тривали понад три години.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав лідера Китаю Сі Цзіньпіна тиснути на Росію, щоб вона припинила її «безглузду» війну в Україні. Про це він написав в соцмережі X.

«Слово Китаю має вагу в Росії. Тому я попросив президента Сі вплинути на Росію, щоб Путін нарешті припинив свою безглузду кампанію, вивів свої війська і припинив цю жахливу війну», – написав він.

Шольц заявив, що домовився з Сі: Китай і Німеччина хочуть «інтенсивно та позитивно» координувати зусилля щодо сприяння проведенню конференції високого рівня в Швейцарії та майбутніх міжнародних мирних конференцій.

Під час переговорів у Китаї Шольц сказав, що «російська агресивна війна проти України та озброєння Росії мають дуже значний негативний вплив на безпеку в Європі», повідомив офіс канцлера.

«Вони безпосередньо зачіпають наші основні інтереси», – сказав канцлер, додавши, що вони «шкодять всьому міжнародному порядку, оскільки порушують принцип Статуту ООН».

Сі, якого цитують китайські державні медіа, знову назвав війну Росії проти України «українською кризою». За його словами, країни повинні зосередитися на «підтримці миру та стабільності та утримуватися від пошуку егоїстичних вигод», а також «остудити ситуацію, а не підливати масла у вогонь».

Китайський лідер також не пообіцяв Шольцу, що візьме участь у мирному саміті в Швейцарії, запланованому на червень. Як повідомляється, він підтримає таку міжнародну конференцію, якщо вона буде визнана як Росією, так і Україною.

Переговори Шольца і Сі тривали понад три години.

Минулого тижня з візитом до Китаю прибув міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. В Інституті вивчення війни звернули увагу на занепокоєння Кремля через те, що Китай не бажає «повноцінно брати участь необмеженому партнерстві».

«ISW продовжує вважати, що Кремль і далі стурбований небажанням Китаю повноцінно брати участь необмеженому партнерстві, якого жадає Кремль, і що Китай продовжує тримати верх у російсько-китайських відносинах, незважаючи на останні повідомлення про те, що Китай дедалі більше готовий сприяти військовим зусиллям Росії в Україні», – йдеться в повідомленні.

Хоча Китай заявляє, що є нейтральною стороною, його критикують за відмову засудити Москву за її повномасштабне вторгнення в Україну. За останні роки Китай і Росія розширили економічне співробітництво та дипломатичні контакти, а після вторгнення в Україну їх стратегічне партнерство лише посилилося.

Форум