Корупція в УЗ, силові розбірки та мільйонна "заначка": що відомо про справи директора столичного КП Гаєвого?

  • 16.04.2024 14:14
Корупція в УЗ, силові розбірки та мільйонна ‘заначка’: що відомо про справи директора столичного КП Гаєвого?

Скандально відомий бізнесмен Максим Гаєвий ще 2016 року заявляв про побиття. При цьому через багато років апеляція знову надіслала матеріали на повторний розгляд. Це може бути пов’язане з тим, що родичем Гаєвого є експрокурор екологічної прокуратури.

Про це розповіла журналіст Роман Литвин.

Зазначимо, що кілька років тому стало відомо про скандал із звільненням керівника в одному з київських КП. Тоді новопризначений в.о. директора Максим Гаєвий заявився на підприємство у супроводі молодиків спортивної статури з перцевими балончиками, ножами та балаклавами, а його попередника прибрали з посади сумнівним рішенням заступника Київської облради.

Незважаючи на гучний резонанс, офіційно Гаєвий і наразі обіймає посаду керівника комунального підприємства Київської обласної ради "Київська обласна сільськогосподарська брокерсько-комерційна фірма "Обрій".

Згідно з даними платформи OpenDataBot, компанія спеціалізується на наданні в оренду та експлуатацію власного та орендованого майна.

Київська обласна сільськогосподарська брокерсько-комерційна фірма ‘’Обрій’’

Зазначимо, що сам Максим Гаєвий є заможною посадовою особою, згідно з декларацією, має ⁠домовласництво на 250 м.кв у селі Петропавлівська Борщагівка, ⁠⁠квартиру в Києві, ⁠⁠будинок у Ворохті на 94 кв. м, недобудований будинок у Ворохті на 340 квадратів, три авто, мотоцикл, а також ⁠⁠збереження на 120 тис $ та приблизно 1.3 млн₴

Майно Максима Гаєвого

Майно Максима Гаєвого

Майно Максима Гаєвого

Крім того, Максим Гаєвий проходить підозрюваним у справі НАБУ про розкрадання грошей АТ "Укрзалізниця", зареєстрований у Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЕРДР) 01.04.2021 за номером 52021000000000164.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи чотирьом підозрюваним у кримінальному провадженні про замах на заволодіння майже 5 млн грн ПАТ "Укрзалізниця" під час закупівлі ПЛР-тестів за завищеною вартістю, серед них – Максим Гаєвий.

Примітно, що у цій справі минулого року Гаєвому зменшили суму застави на 200 тис.₴

Але увагу журналістів СтопКору привернула ще одна кримінальна справа, у якій фігурує Гаєва. У даній справі, яку розглядає в Шевченківському суді ще з далекого 2016 року, Гаєвий виступає як потерпілий.

У той же час підозрюваний Володимир Володимирович Беклемішев, обвинувачений у побитті Гаєвого, в суді відкрито заявив про сфабрикованість справи і надав докази того, що після так званого нападу Гаєвий відлетів до Анталії на 10-денний відпочинок і лише після повернення, вже майже через місяць після так званої сутички написав заяву.

Як стало відомо редакції із судових матеріалів, що є у відкритому доступі, зазначені події відбулися 14.04.2015 року (тобто справа перебуває в суді вже 9 років), і суд першої інстанції вже виносив рішення про невинність Беклемишева, але апеляція знову надіслала матеріали на повторний розгляд. Сам Беклемишев пов’язує це з тим, що родичем Максима Гаєва, на його думку, є Вадим Гаєвий – екс-прокурор екологічної прокуратури, який також встиг потрапити до зору журналістів-розслідувачів.

У цій справі 26 березня цього року відбулося чергове слухання справи, яку відвідала команда СтопКору. Репортери намагалися поспілкуватися із Гаєвим після засідання.

26 березня цього року відбулося чергове слухання справи щодо нібито побиття Максима Гайового, яке відвідала команда СтопКору

Як розповів журналіст Роман Литвин, Максим відповів, що родича Вадима Гаєвого у нього начебто немає, а якось коментувати справу про розкрадання коштів УЗ він взагалі відмовився.

Наступне засідання призначене на завтра, 17 квітня, тому ми продовжимо стежити за перебігом цієї справи.

Нагадаймо, міський голова Києва Віталій Кличко зазначив у своїй електронній декларації за 2023 рік заробітну плату в розмірі 1 млн гривень. Крім того, у декларації вказано, що він є власником будинку площею 785 м² та квартири на 250 м².

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebook !