Україна і Норвегія підпишуть угоду про безпекові гарантії «за найближчої нагоди» – ОП

  • 15.04.2024 18:20

Лідери України і Норвегії у жовтні 2023 року домовилися почати переговори про угоду щодо гарантій безпеки

Україна і Норвегія підпишуть угоду про безпекові гарантії «за найближчої нагоди», повідомила пресслужба президента України за підсумками зустрічі Володимира Зеленського з міністром закордонних справ Норвегії Еспеном Бартом Ейдом, який перебуває з візитом в Україні.

«Співрозмовники відзначили успішне завершення двосторонніх переговорів щодо укладення угоди про безпекові гарантії. Домовилися, що лідери двох держав підпишуть цей стратегічний документ за найближчої нагоди», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними пресслужби українського президента, сторони обговорили ситуацію у сфері протиповітряної і протиракетної оборони України, «обмінялися думками щодо можливих напрямів розширення допомоги з боку Норвегії в цьому питанні».

Зеленський також подякував норвезькій стороні за військову й гуманітарну допомогу на суму близько 7,1 мільярда доларів, яку Україна отримує в межах багаторічної програми імені Нансена на 2023–2027 роки.

«Розраховуємо на підтримку уряду Норвегії і Стортингу в ухваленні рішення щодо значного розширення обсягу допомоги Україні в межах цієї програми», – зауважив президент.

Лідери України і Норвегії у жовтні 2023 року домовилися почати переговори про угоду щодо гарантій безпеки.

Україна вже підписала безпекові угоди з низкою держав, зокрема, Німеччиною, Великою Британією, Францією, Данією, Канадою, Італією. Це – двосторонні угоди в межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи».

Форум