Велика Британія закликає Ізраїль проявити стриманість, — Глава МЗС Великої Британії Кемерон

  • 15.04.2024 17:24

Велика Британія закликає Ізраїль проявити стриманість, — Глава МЗС Великої Британії Кемерон

Велика Британія закликає Ізраїль проявити стриманість, — Глава МЗС Великої Британії Кемерон

Глава МЗС охарактеризував напад Тегерана як "подвійну поразку", оскільки Іран не тільки не завдав жодної істотної шкоди Ізраїлю, а й отримав рішучий осуд від багатьох країн.

У понеділок, 15 квітня, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон виступив у традиційному "живому" ефірі на BBC і наголосив на необхідності переконати ізраїльський уряд не ескалувати ситуацію і "відступити від краю прірви". Про це він сказав в ефірі телеканалу ВВС.

Міністр нагадав, що після масштабного бомбардування з боку Тегерана і його поплічників іранська влада заявила, що цю "роботу зроблено". Однак Ізраїль, зі свого боку, наголосив, що ситуація далека від завершення і пообіцяв помститися.

Кемерон поінформував глядачів ВВС та інших каналів, що британський уряд настійно рекомендує Ізраїлю не поспішати і думати "головою, а не серцем".

"Наша порада: не відповідайте. Ми не будемо підтримувати дії у відповідь. Ми закликаємо їх думати не тільки серцем, а й головою, бути розумними і жорсткими. Правильна справа — не ескалувати ситуацію", — заявив міністр закордонних справ у програмі BBC Today.

Він охарактеризував напад Ірану як "подвійну поразку" цієї країни, попри масштабні удари дронами і ракетами, оскільки Іран не тільки не завдав жодної істотної шкоди Ізраїлю, а й отримав рішучий осуд своєї поведінки від багатьох країн.

"Ізраїль в якомусь сенсі вже переміг, незважаючи на бомбардування", — зауважив головний британський дипломат.

Замість цього, як стверджує Кемерон, краще зосередитися на тому, щоб домогтися від ХАМАСу звільнення заручників і створити умови для доставки гуманітарної допомоги до сектора Гази, погодившись на паузу в бойових діях.

Однак очільник зовнішньополітичного відомства зауважив, що хоч місія Ірану і вважається проваленою, проте війська КВІР усе-таки отримали деякі плюси від цієї атаки. Вони, за словами Кемерона, насамперед могли проаналізувати ізраїльську систему оборони "Залізний купол" і набути певних знань про ППО Ізраїлю для того, щоб наступна їхня атака була набагато ефективнішою.