Міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґалант зараз проводить екстрену нараду, - ЗМІ

  • 13.04.2024 21:29

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґалант зараз проводить екстрену нараду, — ЗМІ

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґалант зараз проводить екстрену нараду, — ЗМІ

За даними ізраїльських ЗМІ, міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґалант зараз проводить екстрену нараду з командним складом Збройних сил.

Президент США Джо Байден скоротив поїздку на вихідні до свого будинку на пляжі в штаті Делавер, щоб повернутися до Білого дому. Йому було необхідно повернутись з огляду на те, як загострюються події на Близькому Сході.

Щодо цього президент США проконсультується зі своєю командою національної безпеки. Про це пише Politico.

Зазначається, що адміністрація американського лідера була у стані підвищеної готовності до можливого нападу у відповідь з боку Ірану або його поплічників після того, як ізраїльський удар убив високопоставленого іранського офіцера в посольстві в Сирії. Представники Білого дому не сказали, чи спонукало Байдена щось конкретне змінити плани поїздки.

"Представники США визнали загрозу з боку Ірану реальною та життєздатною. У п’ятницю Байден заявив, що вважає, що атака може статися незабаром, водночас закликаючи Іран не продовжувати її", — ідеться в повідомленні.

Офіційні особи США також закликали Ізраїль не розпочинати тотального нападу на місто Рафах у секторі Газа, а Байден дедалі різкіше критикував те, як ізраїльський прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу веде війну. Але Білий дім пообіцяв допомогти Ізраїлю відвернути можливі репресії з боку Ірану.

Також глава Пентагону Ллойд Остін повідомив своєму ізраїльському колезі Йоаву Ґаланту, що Ізраїль може розраховувати на повну підтримку США у захисті від атак з боку Ірану.

Водночас видання Al Jazeera з посиланням на американського чиновника повідомляє, що Іран може атакувати Ізраїль рано вранці 14 квітня.