В Австрії таємно розробили документ, який вдарить по Росії

  • 13.04.2024 08:39

В Австрії таємно розробили документ, який вдарить по Росії

В Австрії таємно розробили документ, який вдарить по Росії

Міністерка енергетики Австрії Леоноре Гевесслер представила законопроєкт, який передбачає повну відмову від російського газу до 2028 року. Фактично, РФ втратить останнього великого покупця блакитного палива у Європі.

Про це пише газета Kleine Zeitung, у розпорядженні якої опинився цей документ. З нього випливає, що постачальників газу зобов’яжуть надавати докази того, що кожен рік вони збільшують частку палива, придбаного не в Росії. До 2028 року частка неросійського газу в країні має досягти 100%.

У лютому 2024 року частка поставок із РФ у загальному газовому імпорті Австрії становила 87%, тоді як два роки тому цей показник дорівнював 79%. У лютому Гевесслер заявила про плани вивчити варіанти виходу із довгострокових контрактів між OMV та "Газпромом".

Вони діють до 2040 року. Пізніше в OMV заявили, що для відмови від російського газу законодавцям треба створити правову основу, за необхідності компанія зможе постачати споживачам в Австрії на 100% неросійський газ. Як зазначав у березні міністр закордонних справ республіки Александер Шалленберг, Австрія планує до 2027 року повністю відмовитись від російського газу.