Банки Китаю перешкоджають покупкам росіян комплектуючих і наборів для збирання електроніки

  • 12.04.2024 18:55

Банки Китаю перешкоджають покупкам росіян комплектуючих і наборів для збирання електроніки

Банки Китаю перешкоджають покупкам росіян комплектуючих і наборів для збирання електроніки

Російські компанії не можуть купити компоненти для серверів, ноутбуків, систем зберігання даних. Виробництво цього обладнання може сповільнитись.

Деякі банки Китаю перешкоджають купівлі росіян комплектуючих і наборів для збирання електроніки — чіпів, корпусів, екранів, повідомляє ЗМІ.

Джерела повідомили ЗМІ, що проблеми з проведенням оплати виникають з грудня 2023 року і до поточного моменту. За словами спікерів, знайомих із ситуацією, минулого року складно було купити готові рішення, а ось уже у 2024 китайці не проводять оплату за рахунками за комплектуючі для різного обладнання, починаючи з серверів та закінчуючи лептопами.

Проблему посилює ще й та обставина, що купити необхідні компоненти росіяни можуть лише у Китаї. Оскільки альтернативи немає, компанії країни-агресорки змушені зазнавати такої поведінки китайських партнерів. Джерела також підкреслили, що через неможливість купити ті чи інші деталі виробництво електроніки може зупинитися.

Видання не вдалося дізнатися про причини блокування з боку китайських банків. Однак відомо, що закупити комплектуючі не можуть навіть російські замовники, які уклали з китайцями довгострокові договори як на постачання, так і на виробництво компонентів для збирання електроніки. В АТ "Суверенна мобільна ініціатива Холдинг" розповіли, що розробники з РФ не можуть зібрати пристрої, оскільки недоотримали дисплеї, процесори, корпуси та інші деталі, що входять у так звані кіт-набори.

Цікава деталь: за словами Віталія Манкевича, голови Російсько-Азійського союзу промисловців та підприємців, росіяни не можуть купити не лише кіт-набори для складання гаджетів, а й багато інших китайських товарів та послуг. При цьому Китай не вводив жодних санкцій проти РФ, проте банки КНР намагаються якнайменше контактувати з підсанкціонними компаніями з Росії, побоюючись вторинних санкцій від США.

ЗМІ нагадує, що нещодавно кілька китайських фірм потрапили під санкції, оскільки порушили заборони на експорт до РФ товарів подвійного призначення.