На Бучанщині впроваджуватимуть уроки шахів у школах

На Бучанщині впроваджуватимуть уроки шахів у школах

  • 10.04.2024 16:08

На Бучанщині впроваджуватимуть уроки шахів у школах

Громадська Рада при Бучанській РДА підтримала ініціативу ГО "Київська шахова Федерація" щодо пілотного проєкту впровадження у закладах освіти Бучанського району занять з шахів.

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Громадську раду при Бучанській РДА Київської області" у "Фейсбуці".

Громадська Рада при Бучанській районній державній адміністрації підтримала ініціативу ГО "Київська шахова Федерація" щодо пілотного проєкту впровадження у закладах освіти Бучанського району занять з шахів гідно з навчальною програмою для закладів середньої та позашкільної освіти "Шахи". Навчальна програма затверджена Міністерством освіти і науки України та Міністерством молоді та спорту України, і рекомендована для використання у навчальному процесі.

Навчання пропонується проводити в різних форматах – від позашкілля та модулів на уроках фізкультури до повноцінних уроків. Зайняття будуть проводитися вчителями на основі матеріалів навчально-методичного посібника "Шахи для позашкілля та школи", що має гриф-рекомендацію Міністерства Освіти та науки для використання в освітньому процесі. Сприяти розвитку і популяризації шахового мистецтва закликала місцеві громади і Київська обласна військова адміністрація. При цьому в разі успішності, досвід Бучанщини в цьому напрямку може бути мультиплікований у всій Київській області.

Наразі ми комунікуємо з відділами освіти всіх 12 ОТГ Бучанщини, проводимо зустрічі з директорами шкіл щодо форматів впровадження зайнять шахами

— коментує Олександр Голіздра, голова комітету з питань з питань інформаційної політики та взаємодії з територіальними громадами та органами місцевого самоврядування Громадської ради.

Шахи – інтелектуальна гра, що допомагає формуванню патріотичної особистості, розвитку інтелектуальних здібностей дітей. Ця гра забезпечує розвиток пам’яті, логіки, аналітичного мислення, а у вольовій сфері – наполегливості, рішучості, стійкості, винахідливості, уваги. Також шахи сприяють вихованню громадської свідомості, національної гідності, формуванню навиків професійної взаємодії в команді. В умовах війни з агресором ці риси у майбутнього покоління є надважливими – задля забезпечення суверенітету та розвитку України, її інтеграції в Європейське співтовариство

— так обгрунтував ініціативу навчанню гри в шахи у школах президент "Київської шахової Федерації" Олександр Тигов.

А за словами виконавчого директора Шахової Федерації Івана Кухарчука для вчителів, що зголосяться вести уроки шахів у школах та зайняття у позашкіллі, буде організовано двотижневі курси підвищення кваліфікації Національному університеті біоресурсів і природокористування України з видачею відповідного сертифікату.

Нагадаймо, що Київщина лідирує у справі впровадження енергоефективних проєктів.

Related

На Київщині до кінця тижня зберігатиметься висока пожежна небезпека

З 16 до 18 липня у Київській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки Про це повідомляє інформацій ...

У Бучанській громаді планують відкрити ще дві станції знезалізнення води (ФОТО)

У Бучанській громаді у мікрорайоні Склозаводська та селі Гаврилівка невдовзі відкриють ще дві станції знезалізнення ...

На Київщину рухаються ворожі БпЛА

На Київщині оголошена тривога через рух ворожих БпЛА Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із пок ...

Броварський автозавод випустив нову модель автобусу (ФОТО)

30 червня 2010 року на міжнародній виставці Busworld дебютував автобус з низькою підлогою БАЗ А1110 "Ромашка" від ко ...

Бучанська міська рада виділила 7 млн грн на підтримку ЗСУ

Сім мільйонів гривень виділили на підтримку Збройних Сил України на 60-ій позачерговій сесії Бучанської міської ради ...