На Київщині триває посилення оборони, встановлено 10 тисяч бетонних пірамід – ОВА

На Київщині триває посилення оборони, встановлено 10 тисяч бетонних пірамід – ОВА

  • 30.03.2024 11:37

Військовослужбовець ЗСУ в окопі на бойових позиціях біля лінії розмежування неподалік від містечка Нью-Йорк Донецької області, 9 лютого 2022 року, фото ілюстративне

На Київщині тривають роботи з облаштування фортифікаційних споруд, йдеться у повідомленні обласної військової адміністрації.

Як відзначає ОВА, захист кордонів сьогодні є «однією з головних цілей політики безпеки». За даним відомства, фортифікації передбачають:

  • розгалужену систему траншей, бліндажів та інших видів укриттів;
  • встановлення загороджувальних рубежів. Мова йде про «зуби дракона», протитанкові рови й не тільки.

Зазначається, що вже було встановлено майже 10 тисяч бетонних пірамід, також облаштовано протитанкові рови.

«Будівництво фортифікацій під постійним контролем. Цього тижня провели засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» за участі представників всіх правоохоронних органів, військових та підрядників, які залучені до цього процесу. До всіх вимога єдина: якість, дотримання термінів та ефективне використання коштів», – розповів голова ОВА Руслан Кравченко.

  • Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк 6 березня заявив, що Україна намагатиметься перехопити ініціативу у 2024 році. За його словами, українські війська зосереджені на стабілізації лінії фронту.
  • Наприкінці лютого Bloomberg з посиланням на свої джерела писав, що українські чиновники стурбовані тим, що російський наступ може набрати значних обертів до літа, якщо їхні союзники не збільшать постачання боєприпасів.
  • Попри це, президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна у 2024 році планує не лише оборонятися, але й готувати новий контрнаступ.

Сумщина готується до оборони: для будівництва фортифікацій не вистачає техніки (фотогалерея)

Сумщина готується до оборони: для будівництва фортифікацій не вистачає техніки (фотогалерея)

  • Радіо Свобода

Начальник Сумської ОВА Володимир Артюх: протягом травня-листопада 2023 року на оборону Сумської області було спрямовано понад 2,5 мільярда гривень

Форум