Обхід санкцій: Росія продає Китаю нову мідь під виглядом металобрухту

Обхід санкцій: Росія продає Китаю нову мідь під виглядом металобрухту

  • 15.04.2024 14:21
медь

Один із найбільших виробників міді в Росії – "Русская медная компания" (РМК) – і китайські фірми уникали податків і обходили вплив західних санкцій, торгуючи новою мідною катанкою, замаскованою під брухт.

Про це повідомили Reuters три джерела, знайомі з цим питанням.

За словами джерел, мідна катанка була подрібнена у віддаленому регіоні Сіньцзян-Уйгур посередником, щоб її було важко відрізнити від брухту, що дозволило експортерам і імпортерам отримувати прибуток від різниці в тарифах, що застосовуються до брухту та нового металу.

Російське експортне мито на мідну катанку в грудні становило 7%, що нижче, ніж 10% збору на брухт. Імпорт мідної катанки в Китай обкладається податком у 4%, а за імпорт російського брухту податок не стягується.

Приховувати постачання до Китаю досі вдавалося завдяки тому, що раніше Пекін обмежив доступ до регіону у відповідь на міжнародне засудження репресій проти уйгурів.

Згідно з інформацією, яку Reuters надав незалежний постачальник даних, у грудні 2023 року китайські компанії здійснили п’ять закупівель продукції, маркованої як "мідна катанка", на заводі РМК на Уралі. ВАТ "Кыштымский медеэлектролитный завод" того ж місяця поставив до Китаю через Алашанькоу 8041 тонн мідної катанки проти 1618 тонн у листопаді.

Виторг від цих закупівель, здійснених зареєстрованою в ОАЕ компанією Modern Commodity Trading DMCC, становив близько $65 млн.

При цьому, за даними китайської митниці, з грудня Китай помітно збільшив закупівлю мідного брухту в Росії, 97% якого (6434 тонн) надійшли через прикордонний пункт Алашанькоу в Сіньцзян-Уйгурському АР.

У Федеральній митній службі Росії агентству повідомили, що "тимчасово не надають дані про зовнішню торгівлю". Відомство перестало розкривати їх у квітні 2022 року.

У свою чергу в РМК, яка перебуває під санкціями США, заявили, що постачають продукцію лише російським покупцям.

"Ми не відслідковуємо подальшу долю продукції, тому мені нема чого додати до того, що вже було сказано", – зазначив представник компанії.

У вересні 2023 року США ввели блокуючі санкції проти РМК та її засновника Ігоря Алтушкіна у зв’язку з війною проти України.

З 13 квітня 2024 року Мінфін США заборонив постачати в країну алюміній, мідь та нікель російського походження. Крім цього, нові заходи забороняють глобальним біржам торгувати цими металами.

Хоча російські виробники можуть продовжувати продавати метал на інші ринки, залишається невизначеність, чи інші споживачі, за винятком Китаю, продовжуватимуть купувати ті ж обсяги російського металу, що й раніше, зазначають аналітики Goldman Sachs.

Related

Зустріч Путіна та Сі подіяла: що сталося у відносинах між Пекіном та Москвою

Експорт із Китаю у червні зріс майже на 4%, хоча російські покупці зіткнулися з проблемами платежів через санкції США ...

Як Китай поплатиться за допомогу Росії: Байден розкрив деталі

Джо Байден попередив, що європейські союзники готуються скоротити інвестиції до Китаю через допомогу РФ Президент США ...

Столтенберг назвал Китай пособником российской агрессии

В среду, 10 июля в Вашингтоне генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг провел пресс-конференцию. Особое внимание во ...

Невідомі "художники" залишили послання на російському посольстві у Вашингтоні

Активісти окреслили свою позицію на стінах російського посольства у США Під час саміту НАТО у Вашингтоні на будівлю р ...

На фоне удара по больнице "Охматдет" Орбан в Китае говорил о перемирии Украины с РФ, — WP

По словам журналистов, неожиданный визит Орбана в Китай состоялся всего за несколько часов до того, как Путин до ...