Фіскалізація триває: Підприємці видали рекордну кількість чеків за місяць

Фіскалізація триває: Підприємці видали рекордну кількість чеків за місяць

  • 08.04.2024 17:11
рро,гетманцев,аппараты,касовые

У березні підприємці видали покупцям 774,81 млн розрахункових документів (чеків), це рекордний показник.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив у Telegram.

"Детінізація торгівлі триває! У березні видано рекордну за всю історію кількість чеків. Дякую підприємцям, що перейшли на законні цивілізовані практики ведення торгівлі, а також споживачам, які вимагають чек", – написав депутат.

Згідно із наведеними депутатом даними, у березні було видано 774,81 млн розрахункових документів, у лютому – 717,01 млн, у січні – 696,21 млн, у грудні 2023 року – 761,82 млн, у листопаді – 714,99 млн, у жовтні минулого року – 749,39 млн.

При цьому сума розрахункових операцій у березні зросла до 344,77 млрд грн із 328,77 млрд грн у лютому та 310,24 млрд грн у січні. Проте у грудні минулого року вона була більшою – 350,43 млрд₴

Динаміка основних показників фіскалізації у 2024 році.

Як повідомлялося, Державна податкова служба почала проводити перевірки щодо коректної роботи касових апаратів із 1 серпня 2023 року, а з 1 жовтня за порушення у цій сфері підприємців почали штрафувати.

РРО обовʼязкове для підприємців, які ведуть розрахункові операції в готівковій чи безготівковій формі під час продажу товарів чи послуг. Починаючи з 1 січня 2022 року РРО/ПРРО став обовʼязковим для ФОПів другої, третьої та четвертої груп і тих, хто працює на загальній системі оподаткування у містах з населенням понад 25 тис. осіб.

На початку російського вторгнення Верховна Рада заборонила штрафувати підприємців за невикористання ПРРО/РРО. У червні 2023 року депутати ухвалили законопроєкт №8401, який повертає штрафи за роботу без видачі фіскального чека.

Related

Замість КРАІЛ створять новий орган для контролю за гральним бізнесом,

Комісію з регулювання азартних ігор та лотерей не підпорядковуватимуть Міністерству цифрової трансформ ...

Гетманцев заявив про зменшення обсягів блокування податкових накладних до мінімуму за останніх два роки

Частка заблокованих податкових накладних та розрахунків коригування Системою моніторингу критеріїв оці ...

Угорщина вимагатиме обмежити імпорт українського зерна на рівні ЄС

Аграрна політика ЄС небезпечна не лише для фермерів, а й для споживачів, оскільки українська агропродукція, виро ...