ЗМІ: Росія хоче зробити Харків “сірою зоною”, непридатною для життя

ЗМІ: Росія хоче зробити Харків “сірою зоною”, непридатною для життя

  • 08.04.2024 12:58

Росія має намір перетворити Харків на “сіру зону”, непридатну для проживання цивільного населення. Про це пише The Economist з посиланням на військові джерела в Києві.

Видання зазначає, що Росія посилила бомбардування Харкова в грудні, приблизно в той час, коли проблеми з американською військовою допомогою почали потрапляти в заголовки газет. Так, окупанти інтенсивно обстрілюють Харків ракетами, авіабомбами та безпілотниками.

Крім того, Росія почала застосовувати тактику подвійних ударів, завдаючи удару вдруге по тому самому місцю, щоб вразити тих, хто намагається надати допомогу після першого удару.

У свою чергу мер Харкова Ігор Терехов, який дав інтерв’ю виданню, рішуче заперечує гіпотезу про те, що Росія намагається перетворити це місто на сіру зону.

“Як можна перетворити таке місто на сіру зону? Люди не поїдуть, тому що вони вже поїхали, а потім повернулися. Вони вже досить намучилися”, – сказав він.

За словами мера, забезпечити місто електроенергією без електростанцій і трансформаторів, що працюють, було складним завданням, але з ним вдалося впоратися.

Українське джерело, знайоме з даними розвідки, повідомило, що Росія зараз готує шість дивізій (приблизно 120 000 військовослужбовців) у Східному Сибіру. На думку видання, “Харків є одним із кількох можливих напрямків майбутнього наступу”. Водночас видання констатує, що військова операція із захоплення Харкова була б надскладним завданням для Росії.

“Захоплення міста потребуватиме прориву української оборони та його оточення, чого Росія навіть близько не в змозі зробити; встановлення переваги в повітрі, що не є даністю; і перемоги в кривавій міській кампанії”, – йдеться в матеріалі.

Related

Що на Харківщині: як живе і працює місцева громада на передньому краї війни

Сучасне ППО і закрите небо – мешканці області потребують більше безпеки За добу по Харківщині було випущено 28 КАБ ...

Над Миколаївщиною сили протиповітряної оборони збили розвідувальний безпілотник

266 Миколаївську область атакували дронами камікадзе. Атака йшла впродовж цілого дня, протиповітряна оборона зб ...

Окупанти вперше вдарили по Харкову авіабомбами ФАБ-500

Російська армія 27 червня вперше вдарила по Харкову двома авіабомбами ФАБ-500. Про це повідомляє голова Харківської о ...

Рятувальники показали наслідки ракетного удару по Миколаївщині

Увечері, 10 червня, російські війська завдали ракетного удару по одній із громад у Миколаївській області. На місті виник ...

Міністерство невивчених уроків

Найгірше та найстрашніше – прилітає абсолютно рандомно, за принципом “головне – в Харків”. Але замість убезпечення ...