Офіцера Росгвардії судитимуть за катування цивільних у морозильних камерах аеропорту Гостомеля

  • 05.04.2024 19:48

Офіцера Росгвардії судитимуть за катування цивільних у морозильних камерах аеропорту Гостомеля

Офіцера Росгвардії судитимуть за катування цивільних у морозильних камерах аеропорту Гостомеля

На Київщині правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт стосовно стосовно заступника командира загону мобільного особливого призначення “Ратибор” управління Росгвардії по Красноярському краю. Встановлено, що рашист під час окупації Гостомеля спільно з підлеглими утримував та катував цивільних в морозильних камерах аеропорту.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської обласної прокуратури.

Згідно з повідомленням, розслідуванням встановлено, що під час окупації Гостомеля у березні 2022 року обвинувачений спільно з підлеглими утримували на території авіаційного підприємства близько 100 осіб.

Зазначається, що людей тримали у трьох непрацюючих морозильних камерах. У найменшій площею 6 кв м перебувало 15 осіб, у найбільшій – близько 30 і більше. Серед утримуваних були як цивільні, так і військовополонені.

різне qkxiqdxiqdeihrant

“Люди не мали необхідної медичної допомоги та достатнього харчування, спати доводилося, сидячи на підлозі. Більшість із них постійно знаходилась із зав’язаними очима. Температура цих приміщень була максимально несприятлива для перебування. Окрім того, відсутні вентиляція, світло та вбиральні”, – встановили правоохоронці.

різне

Також утримуваних били руками, ногами, прикладом автоматичної зброї. Катували електричним струмом, позбавляли повітря, одягнувши на голову поліетиленовий пакет, та імітували розстріл. Цими забороненими методами окупанти намагались отримати від потерпілих інформацію про військово-політичне керівництво України, ЗСУ та осіб, які брали участь в АТО/ООС. Потерпілі зазнали сильних фізичних та психологічних травм.

Наразі прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно заступника командира по роботі з особовим складом загону мобільного особливого призначення “Ратибор” управління росгвардії по Красноярському краю за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).

різне