На Донеччині командир військової частини незаконно нараховував "бойові" виплати

На Донеччині командир військової частини незаконно нараховував "бойові" виплати

  • 09.04.2024 10:31

Командиру однієї з військових частин Донеччини та чотирьом його підлеглим, які протиправно нараховували та виплачували «бойові» військовим підрозділу, які де-факто не несли службу на передовій, висунули підозри. Про це повідомляє ДБР.

Організатори оборудки розробили злочинну схему для отримання частини з нарахованих «бойових» доплат військовим свого підрозділу. Підозрювані включили у списки для виплат 10 військовослужбовців частини, які фактично не брали безпосередню участь у бойових діях та перебували за межами Донецької області.

Протягом 6 місяців цим військовослужбовцям у різний період безпідставно нараховувалось по 100 тисяч гривень. Частину коштів, начебто як благодійну допомогу для свого підрозділу, вони перераховували на вказаний командуванням картковий рахунок.

Так у період з березня по вересень сума завданих державі збитків, за даними ДБР, становила майже 3,5 млн гривень.

Правоохоронці провели почеркознавчу, економічну та військову експертизи.

Командира військової частини та трьох його підлеглих підозрюють у розтраті та заволодінні чужим майном, вчинених організованою групою шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

Ще одна учасниця злочинної схеми підозрюється у розтраті та заволодінні чужим майном, вчиненим організованою групою шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.