Під час повномасштабної війни СБУ блокує по 4,5 тисячі кібератак щороку

  • 04.04.2024 09:03

Під час повномасштабної війни СБУ блокує по 4,5 тисячі кібератак щороку

Під час повномасштабної війни СБУ блокує по 4,5 тисячі кібератак щороку

СБУ у 2020 році заблокувала 800 кібератак, у 2021 – 1400. Після початку повномасштабної війни їх стало вже по 4500 щороку.

Як повідомляється із посиланням на "Telegram"-овий канал СБУ, про це в інтерв’ю "Укрінформу" повідомив начальник Департаменту кібербезпеки (ДКІБ) Ілля Вітюк.

"Особливим пріоритетом у кіберзахисті є Збройні сили України та Міноборони, оскільки спроби втручань ворога у військові системи відбуваються регулярно. Співробітники ДКІБ на постійній основі працюють у військових частинах, штабах, їздять на передову, перевіряють пристрої та системи на предмет несанкціонованого втручання", – зазначив Ілля Вітюк.

Він додав, що СБУ запобігла технічному проникненню ворога на 1700 пристроїв українських військових.

Окрім кібератак російські спецслужби проводять ІПСО для дискредитації командування Сил оборони. Наприклад, були інформатаки і спроби зламу офіційних акаунтів, а також створення десятків брехливих сторінок головкома Олександра Сирського.

Подібні дискредитаційні атаки ворог проводить і стосовно співробітників СБУ: їм надходять погрози фізичної розправи, листи із ознаками вербування і шантажу тощо. Вітюк зазначив, що й по ньому особисто вже були брехливі вкиди й можливі нові атаки.

"Інформацією дуже просто маніпулювати, щоб спробувати вплинути на когось, проте ми готові й до таких методів ведення війни", – резюмував він.