"Укроборонпром" поверне більшість закупівель у Prozorro

"Укроборонпром" поверне більшість закупівель у Prozorro

  • 28.03.2024 14:28
укроборонпром

АТ "Українська оборонна промисловість" повертає значну частину тендерів на Prozorro і робить акцент на централізованих закупівлях.

Про це повідомив директор департаменту із закупівель товариства Роман Аврамов під час публічного обговорення результатів впровадження реформи корпоративного управління підприємств ОПК, передає Укрінформ.

"З моменту перетворення концерту на акціонерне товариство ми почали активно повертати закупівлі на Prozorro. За цей час вже здійснено понад 700 тендерних процедур на 2,8 млрд грн", – сказав Аврамов.

Наразі "Укроборонпром" визначив 23 категорії товарів, закупівля яких в обов’язковому порядку відбуватиметься через платформу Prozorro.

Серед них – паливно-мастильні матеріали, спецодяг, канцелярія, комп’ютерна техніка, будівельні матеріали, верстати.

"Саме закупівлі верстатів та обладнання ми приділяємо найбільше уваги. Для цієї категорії товарів ми запланували запровадити єдину комплексну конкурсну документацію – типовий договір та єдині кваліфікаційні вимоги, що дозволить покращити та пришвидшити ці процедури. Наразі пропрацьовуємо її з нашими підприємствами-постачальниками, щоб не було надмірних умов", – зазначив представник товариства.

Ще однією зміною в системі тендерів "Укроборонпрому" стало повернення практики централізованих закупівель безпосередньо товариством.

За словами Аврамова, такий формат для постачальників є найбільш цікавим, оскільки дозволяє укладати контракти одразу на більші обсяги продукції. Для товариства централізовані закупівлі дають змогу заощадити кошти, зокрема, завдяки більшій кількості учасників, які приходять на такі тендери.

"Саме "Укроборонпром" провів тендерів на 1,5 млрд грн, нам вдалося заощадити на централізованих закупівлях більше 60 млн₴ Найбільша сума – 50 млн грн – була зекономлена на централізованому тендері із закупівлі електроенергії. В середньому на такі торги приходять 5 учасників, тоді як на тендери від підприємств – 2,5. Це свідчить про те, що централізація закупівель набагато цікавіша для постачальників", – зазначив Аврамов.

Загалом у найближчі два роки "Укроборонпром" планує вдосконалити всю систему закупівель, для чого розробив відповідну стратегію. Вона розрахована на два роки і має на меті удосконалити запроваджені механізми, запустити новий порядок закупівель, скоротити строки відповідних процедур тощо.

Як повідомлялося, АТ "Українська оборонна промисловість" (колишній концерн "Укроборонпром") під час спільної закупівлі електроенергії для своїх підприємств зекономило майже 50 млн₴

Автор: Галина Ялівець

Related

Ремонт у миколаївський військовий частині буде робити судимий підприємець

Військова частина в Миколаєві провела торги з особливостями на здійснення поточного ремонту покрівлі в будівлі навч ...

Укроборонпром создаст совместное предприятие с Amentum Services

Речь идёт о потенциальном сотрудничестве по восстановлению и техническому обслуживанию бронетехники американского про ...

На Миколаївщині уклали договір на постачання вугілля за завищеними цінами

Новомар’ївська сільська рада у Миколаївській області провела відкриті торги на постачання кам’яного вугілля. Контра ...

У Миколаєві визнали недійними договори з реконструкції водогону

Миколаївська прокуратура визнала недійсними договори щодо реконструкції водогону на суму близько 600 мільйонів грив ...

ВАКС утвердил соглашение с бывшим директором «Спецтехноэкспорта»

Высший антикоррупционный суд утвердил соглашение о признании виновности, заключённое с бывшим директором госуд ...