ЗМІ: РФ попросила Казахстан створити резерв бензину на випадок дефіциту на російському ринку

ЗМІ: РФ попросила Казахстан створити резерв бензину на випадок дефіциту на російському ринку

  • 08.04.2024 16:55

РФ звернулася до Казахстану із проханням створити резерв автобензину обсягом 100 тисяч тонн для постачання на російський ринок у разі виникнення дефіциту. Про це повідомляє The Moskow Times з посиланням на три джерела у галузі.

Росія є традиційним експортером нафтопродуктів у країни Центральної Азії, але зростання аварій на НПЗ у березні та наближення сезонних ремонтів заводів змушують Москву шукати ресурси у Білорусії та Казахстані.

«Підписали угоду про резерв у 100 тисяч тонн, усі оформили в рамках індикативного балансу», – сказало одне із джерел.

Москва ввела заборону на експорт бензину з 1 березня терміном на півроку, щоб запобігти дефіциту палива всередині країни. Заборона не поширюється на партнерів Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), а також на країни, з якими є міжурядові угоди про постачання палива.

За словами джерел, Росія може закрити експорт автобензинів до країн ЄАЕС (Киргизії, Вірменії та Таджикистану), а також до Узбекистану у разі подальшого скорочення вироблення продуктів на своїх НПЗ.

“У травні в Росії може не вистачити бензину для внутрішнього ринку, тому є ризик закриття експорту навіть до ЄАЕС”, – сказав один з них.

Учасники ринку сумніваються у можливості Казахстану знайти резерви бензину для Росії, що пов’язано з плановими ремонтами на Чимкентському НПЗ (з 25 березня по 8 травня) та Павлодарському НХЗ (червень-липень), а також паводками, які стали найбільшим стихійним лихом за останні 80 років.

Наразі тільки Атирауський НПЗ може випускати бензин екологічного класу К5 (Євро-5), але нестабільно, а Чимкентський та Павлодарський НПЗ виробляють лише К4 (Євро-4), заборонений до обороту в РФ.

У Казахстані діє заборона до 31 грудня 2024 року на вивезення світлих нафтопродуктів, газойлів та бітуму залізничним транспортом за межі ЄАЕС. Крім того, Казахстан знову запровадив заборону на експорт, у тому числі до ЄАЕС, бензину, дизпалива та окремих видів нафтопродуктів автотранспортом терміном на шість місяців.

Казахстан наростив резерви моторного палива до рекордного рівня на фоні збільшення виробництва, імпорту та несприятливих погодних умов.

За оцінкою джерел, запаси бензину Аі-92 на нафтобазах Казахстану станом на 5 квітня становили 307 700 тонн, Аі-95 – 58 700 тонн, дизпалива літнього – 435 300 тонн.

Related

Зустріч Путіна та Сі подіяла: що сталося у відносинах між Пекіном та Москвою

Експорт із Китаю у червні зріс майже на 4%, хоча російські покупці зіткнулися з проблемами платежів через санкції США ...

Невідомі "художники" залишили послання на російському посольстві у Вашингтоні

Активісти окреслили свою позицію на стінах російського посольства у США Під час саміту НАТО у Вашингтоні на будівлю р ...

ЗМІ: Китай з Росією розробляє безпілотник схожий на “Шахед”

Китайські та російські компанії розробляють ударний безпілотник, схожий на іранський “Шахед”, яким активно атакують У ...

Прифронтові держави Європи не мають достатньо солдатів для боротьби – ЗМІ

військова техніка США НАТО Жахлива демографічна ситуація і легка еміграція становлять серйозний виклик у разі на ...

Британські фірми допомагають постачати російський газ до Європи – ЗМІ

Оператори і страховики з Великої Британії забезпечують постачання скрапленого природного газу танкерами. Танкер ...