Зеленський вручив державні нагороди військовим: "Два роки тому російська армія втекла з Чернігівщини"

  • 05.04.2024 21:07

Зеленський вручив державні нагороди військовим:

Зеленський вручив державні нагороди військовим : "Два роки тому російська армія втекла з Чернігівщини"

Голова держави Володимир Зеленський 5 квітня нагородив військових і цивільних за оборону та звільнення Чернігівської області від російських загарбників. Урочистості відбулися з нагоди другої річниці визволення області.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх українських героїв. Президент закликав не лише пам’ятати, але й бути вдячними всім захисникам країни.

 qrxiquikhiqrrant

"Мільйони наших людей билися проти ворога, рятували життя українців, не підкорялися російському злу та робили все, щоб Україна вистояла. Завдяки народному опору вдалося розвернути цю війну – зупинити загарбників і почати викидати їх із нашої рідної землі", – зазначив Зеленський.

Зокрема, президент вручив захисникам ордени "За мужність" ІІІ ступеня та медалі "За військову службу Україні". Ці нагороди отримали воїни Збройних сил і Нацгвардії, а також поліцейські та прикордонники. Окремо президент відзначив рятувальників і лікарів медалями "За врятоване життя". Також медикам було присвєно почесне звання "Заслужений лікар України".

Відзнаку президента " Золоте серце" отримала волонтерка Оксана Коваленко. Її підприємство єдине працювало під час російської блокади Чернігова та забезпечувало людей хлібом. Жінка й зараз надає гуманітарну допомогу мешканцям області, військовим частинам і медичним закладам.