Раннє завершення опалювального сезону заощадить до 500 мільйонів кубометрів газу,

Раннє завершення опалювального сезону заощадить до 500 мільйонів кубометрів газу,

  • 29.03.2024 07:16
нафтогаз,чернишов

У НАК "Нафтогаз Україна" розраховують на завершення опалювального сезону всією місцевою владою до кінця поточного тижня. Це дозволить заощадити близько півмільярда кубометрів газу.

Про це в ефірі єдиного телемарафону повідомив голова правління компанії Олексій Чернишов, передає Інтерфакс-Україна.

"... умовно можемо говорити, що якби температура була звичайною, і ми продовжували цей опалювальний сезон, або була холодна весна, можливо, ми заощадили приблизно 500 млн кубометрів газу", – сказав він.

Водночас Чернишов зазначив, що навіть із такою економією цього року ще передчасно говорити про відновлення експорту газу, хоча Україна впевнено рухається до статусу експортера.

Відповідаючи на запитання щодо цін на газ, глава "Нафтогазу" наголосив, що для населення під час війни вони залишаться регульованими, і на сьогодні обмежені 7,96 грн за кубометр.

За його словами, реальна ціна, яка визначається попитом та пропозицією, становить приблизно 12 тис. грн за 1000 кубометрів, а покриття різниці між цінами здійснює "Нафтогаз" фактично як дотацію населенню.

Як повідомлялося, запаси природного газу в підземних сховищах (ПСГ) України на середину березня становили 8,1 млрд кубометрів, з яких 0,74 млрд належало нерезидентам, 2,2 млрд кубометрів – резидентам, 4,6 млрд кубометрів – групі "Нафтогаз".

У листопаді 2023 року Україна увійшла в опалювальний сезон із запасами до 16 млрд кубометрів газу, до 1 березня 2024 року вони знизилися до 8,5 млрд кубометрів.

Автор: Юлiя Недашківська

Related

На Київщині кульова блискавка влучила в будинок

У Сквирі у ніч проти 12 червня кульова блискавка влучила в будинок та спричинила загорання Про це повідомляє інформ ...

Проросійський Інтерпайп знову зриває програму буріння "Укргазвидобування", – економіст

Компанія Інтерпайп, яка після початку війни подовжила працювати в Росії, сплачувати там мільйони податків і через моск ...

Глава "Нафтогазу" Чернишов є замовником вкидів про звільнення Верещук з посади віце-прем’єра

Чернишов прагне повернутися до політики . Медіахвилю щодо звільнення з посади віце-прем’єр-міністра з питань ре ...